Orbán ujawnia, co Putin powiedział mu tuż przed wojną

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Węgier Viktor Orban fot. PAP/EPA
REKLAMA

Viktor Orbán spotkał się z Władimirem Putinem w lutym 2022 roku – tuż przed rosyjską napaścią na Ukrainę. Teraz premier Węgier ujawnia, co powiedział mu prezydent Federacji Rosyjskiej.

Treść zeszłorocznej rozmowy z Władimirem Putinem Orbán ujawnił w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety „Die Weltwoche”. Polityk powiedział, że wraz z rosyjskim prezydentem omawiali kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego i rozszerzającej się wspólnoty NATO.

REKLAMA

Putin miał powiedzieć Orbánowi, że „członkostwo Węgier w NATO nie jest problemem, tylko Ukrainy i Gruzji”.

– Problemem Putina są amerykańskie bazy rakietowe, które powstały już w Rumunii i Polsce, a także potencjalna ekspansja NATO w stronę Ukrainy i Gruzji, z późniejszym rozmieszczeniem tam broni – stwierdził węgierski premier, którego chętnie cytują rosyjskie media.

Orbán przekonywał w rozmowie ze Szwajcarami, że Putin „nie mógł spać spokojnie”, ponieważ „Amerykanie anulowali ważne traktaty rozbrojeniowe”. Węgier stwierdził, że rozumie obawy Rosjan, choć nie popiera metod, które stosują.

Zdaniem Orbána Rosja postrzega sprawy inaczej niż Zachód, ponieważ „to jest inna cywilizacja”. – Jednak nie ma znaczenia, czy Zachodowi się to podoba, czy nie – ocenił.

Węgierski premier uważa, że mimo wszystko Zachód musi znaleźć sposób na pokojowe współistnienie „z tak silną potęgą jak Rosja”.

Nie żyje lekarka, która ponoć przyjmowała porody kochanki Putina

REKLAMA