Kolejna nagła śmierć na boisku. Legendarny piłkarz zabrał głos i stawia pytania [VIDEO]

Znicz.
Znicz - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
REKLAMA

Nie żyje Moustapha Sylla, 21-letni piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej. W trakcie ligowego meczu upadł nagle na murawę i zmarł.

Sylla był piłkarzem Racing Club d’Abidjan, klubu, który w 2020 roku sięgnął po tytuł mistrza kraju. Do tragedii doszło na Stade Robert Champroux podczas meczu 20. kolejki ligowej przeciwko Sol FC d’Abodo.

REKLAMA

21-latek z niewyjaśnionych przyczyn upadł na murawę. Pomimo udzielenia pomocy medycznej i przetransportowaniu do szpitala, zmarł.

Na nagraniu widać, że piłkarz stracił równowagę bez kontaktu z przeciwnikiem. Ani klub, ani iworyjska federacja nie podały przyczyny śmierci zawodnika.

Tragiczne wydarzenie skomentował legendarny piłkarz Didier Drogba. Zaznaczył, że to trzecia tego typu śmierć w ciągu ostatnich czterech lat – mowa wyłącznie o iworyjskiej piłce na najwyższym poziomie.

„Kondolencje dla całego środowiska piłkarskiego Wybrzeża Kości Słoniowej” – napisał Drogba. Uważa, że śmierć młodego piłkarza to efekt niedostatecznej kontroli medycznej u wyczynowych sportowców.

„Gdzie są obowiązkowe wizyty lekarskie każdego zawodnika? Badania krwi, EKG, testy wysiłkowe? Kiedy zacznie funkcjonować medycyna sportowa?” – pyta Drogba.

REKLAMA