Piąta dawka nadchodzi. Ministerstwo zdrowia wydało komunikat

Fiolka szczepionki.
Fiolka szczepionki - zdj. ilustracyjne. / Foto: Unsplash
REKLAMA

Piąta dawka dwudawkowej szczepionki przeciwko covidowi nadchodzi. Resort Niedzielskiego sugeruje, że to tylko kwestia czasu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że decyzja, co z piątą dawką szczepionki przeciw COVID-19, będzie podjęta prawdopodobnie „w perspektywie najbliższych dwóch tygodni”. Poinformował, że trwa analiza sposobów działania w innych krajach.

REKLAMA

Tymczasem ministerstwo zdrowia wydało w tej sprawie komunikat. Jak podkreślono, Polska zawsze podejmuje takie decyzje, jakie zaleca Europejska Agencja Leków i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

„Instytucje te nie wydały jeszcze zalecenia do przyjęcia kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji OMICRON przez osoby cierpiące na choroby przewlekłe, osoby powyżej 65. roku życia oraz kobiety w ciąży. W przypadku wydania takiej rekomendacji, podejmiemy działania umożliwiające przyjęcie kolejnej dawki szczepionki” – wskazał resort.

Jednocześnie dodano, że „jeśli będzie taka rekomendacja, umożliwimy przyjęcie kolejnej dawki szczepionki”. Decyzja zatwierdzająca piątą dawkę covidowego preparatu jest tylko kwestią czasu.

Niedzielski chciał szprycować najmłodszych Polaków na potęgę. Zainteresowania brak

REKLAMA