Szykują się na wypadek agresji. Wojsko rozpoczęło rozlokowywanie barier i zapór

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Siły zbrojne Estonii rozpoczęły rozlokowywanie w różnych częściach kraju barier i zapór, w tym betonowych zapór przeciwczołgowych, które miałyby w razie inwazji zostać szybko ustawione w najbardziej newralgicznych punktach – poinformował w czwartek rzecznik estońskiego wojska.

Rozpoczęte w środę prace powinny zakończyć się przed początkiem czerwca. „Zapory są rozlokowywane w miejscach, w których w jak najmniejszym stopniu zakłócają życie codzienne, ale gdzie w razie potrzeby mogą być szybko wykorzystane. Za transport sprzętu odpowiadają siły zbrojne i cywilni partnerzy wojska” – podano.

REKLAMA

Magazynowanie urządzeń zaporowych jest wcześniej zaplanowaną czynnością, (…) niezbędne elementy zostały zakupione w wystarczającej ilości i mogą być przeniesione w kluczowe miejsca. Obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia militarnego przeciwko Estonii i siły obronne chcą zrobić wszystko, aby tak pozostało – powiedział ppłk Ainar Afanasjev z oddziału inżynierów estońskiego wojska.

„Siły obronne chcą chronić Estonię na własnych warunkach, dlatego podejmują szereg działań zapobiegawczych, aby przejąć inicjatywę i maksymalnie utrudnić potencjalny atak” – dodał.

REKLAMA