Atak islamskich bojowników. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Flaga Boko Haram.
Flaga Boko Haram. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
REKLAMA

Bojownicy dżihadystycznej grupy Boko Haram zabili co najmniej 33 osoby w miasteczku Dikwa w nigeryjskim stanie Borno na północnym wschodzie kraju – poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na lokalną policję.

Komisarz miejscowej policji Abdu Umar dodał, że w innym incydencie zabity został policjant.

REKLAMA

Dikwa znajduje się w pobliżu lasu Sambisa, twierdzy Boko Haram, o którą walczy również Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP) – kolejna dżihadystyczna bojówka aktywna na tym obszarze – donosi agencja.

25 ciał zostało znalezionych w środę, a osiem w czwartek – podał Reuters, powołując się na informacje uzyskane od lokalnych władz. Jeden z mieszkańców któremu udało się uciec, powiedział, że atak na mieszkańców miasteczka sprowokowany był tym, że miejscowi rybacy – miasteczko położone jest nad okresową rzeką – dostarczają informacje na temat Boko Haram nigeryjskiemu wojsku. Dodał, że Boko Haram wymusza haracze na miejscowych rybakach.

Jak informuje Reuters, fundamentalistyczna islamska bojówka Boko Haram zabiła dotąd ponad 350 tys. ludzi, a kilka milionów zmusiła do opuszczenia swoich domów.

REKLAMA