PŚ w skokach w Oslo i podium Kubackiego jako prezent urodzinowy

Sukces Polaka! PŚ w skokach - Dawid Kubacki trzeci na liście płac, prowadzi Stefan Kraft. Foto: print screen z YouTube/Skijumping

Dawid Kubacki zajął w dniu swoich 33 urodzin trzecie miejsce w niedzielnym konkursie skoków narciarskich Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Drugi był Słoweniec Anze Lanisek.

Kubacki awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji Raw Air. Na 17. miejscu został sklasyfikowany Paweł Wąsek, na 19. Kamil Stoch i na 24. Piotr Żyła.

Niedzielny konkurs był częścią cyklu Raw Air, który zainaugurowały piątkowe kwalifikacje. W tym roku składa się na niego rekordowa liczba 18 skoków w 10 dni. W konkursie sobotnim Polacy byli daleko.

Najlepszym z nich też był Kubacki, który zajął dziewiąte miejsce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Niemcem Karlem Geigerem. Kubacki, który wygrał piątkowe kwalifikacje, na półmetku zajmował dopiero 16. miejsce, ale w drugiej serii znacznie się poprawił (135 m). Kamil Stoch był 13., a Piotr Żyła 29. Do serii finałowej nie zakwalifikowali się 31. Aleksander Zniszczoł, 43. Jakub Wolny oraz 44. Paweł Wąsek.

W niedzielę Dawid Kubacki po raz 37. stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na koncie ma 10 zwycięstw, dziewięciokrotnie był drugi, a 18 razy stanął na najniższym stopniu podium.