Korea Północna wystrzeliła dwa pociski. „Szalone przygotowania do wojny”

Przywódca reżimu północnokoreańskiego Kim Dzong Un. / Zdjęcie: EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.
Zdjęcie ilustracyjne / Przywódca reżimu północnokoreańskiego Kim Dzong Un. / Zdjęcie: EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA

Korea Północna wystrzeliła we wtorek testowo dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w kierunku swoich wschodnich wód we wtorek jako demonstrację siły, poinformowała Korea Południowa.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej poinformowało we wtorek w oświadczeniu, że rakiety zostały wystrzelone z południowo-zachodniego nadmorskiego miasta Jangyon w godzinach od 7:41 do 7:51 czasu lokalnego i ocenili, że pociski przeleciały nad Koreą Północną, zanim wylądowały w morzu u wybrzeży tego kraju.

REKLAMA

Pjongjang może jeszcze bardziej zintensyfikować testy broni w nadchodzących dniach w odpowiedzi na ćwiczenia wojskowe USA i Korei Południowej, poinformowało Kolegium.

W ubiegłym tygodniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nakazał swoim żołnierzom, by byli gotowi do odparcia prowadzonych przez wrogów kraju „szalonych przygotowań do wojny”. W poniedziałek Korea Północna poinformowała, że wystrzeliła dwa pociski manewrujące z łodzi podwodnej.

REKLAMA