Oskarżony o korupcję sekretarz Warszawy Włodzimierz Karpiński złoży rezygnację. A co z jego pensją?

Włodzimierz Karpiński / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Włodzimierz Karpiński / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
REKLAMA

Sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński planuje złożenie rezygnacji ze stanowiska, prezydent Trzaskowski ją przyjmie.

Sekretarz m.st. Warszawa Włodzimierz Karpiński, aresztowany i zawieszony w obowiązkach służbowych pobiera połowę swojego dotychczasowego wynagrodzenia – przekazał stołeczny ratusz. Nie podał jednak kwoty.

REKLAMA

Włodzimierz Karpiński został zatrzymany w śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Były minister był prezesem tej spółki w latach 2019-2021. W kwietniu 2021 roku wygrał konkurs na sekretarza miasta. Usłyszał zarzuty przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany. Nie przyznaje się do winy.

W ramach tego samego śledztwa na początku lutego został zatrzymany m.in. Rafał Baniak. Były wiceminister skarbu również nie przyznaje się do winy – usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Są one związane z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 mln zł. W tej sprawie łącznie podejrzanych jest 14 osób.

W rocznym oświadczeniu majątkowym Karpińskiego złożonym w kwietniu 2022 r. w punkcie VIII, dotyczącym dochodów z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa widnieje kwota 196 360 zł.

REKLAMA