Niemki zrzucają staniki! Kolejne miasto zdecydowało

Na wielu niemieckich basenach publicznych staniki nie będą wymagane.
Zdj. ilustracyjne. / Fot. Morgan Petroski/Unsplash
REKLAMA

Rewolucja na niemieckich basenach publicznych. Decyzją lokalnych władz kobiety będą mogły korzystać z obiektów topless. Niemki zrzucają staniki!

Taki widok dotychczas kojarzył się głównie z plażami nudystów, ale niebawem może być także czymś oczywistym w Niemczech.

REKLAMA

Kolejne miasto – tym razem Kolonia – zdecydowało, że od 1 kwietnia kobiety będą mogły korzystać z basenów bez konieczności zakładania stanika. Wcześniej podobną decyzję podjęły Berlin, Dortmund czy Hanower.

Wszystko zaczęło się od skarg dwóch kobiet, które korzystały z basenów topless, co zostało uznane za nieobyczajny wybryk. Jedną z kobiet z basenu wyrzucono, w drugim przypadku grzecznie, acz stanowczo poproszono niewiastę o założenie górnej części stroju kąpielowego.

Sęk w tym, że przepisy nie precyzowały, jak traktować stanik (w regulaminach zawarto jedynie określenie „odpowiednie ubranie”), a wątpliwości na bieżąco rozstrzygali pracownicy basenu. Władze uznały więc, że trzeba przepis doprecyzować.

I już cztery duże metropolie doprecyzowały tak, że korzystanie z basenu topless będzie dozwolone. Dotyczy to zarówno otwartych, jak i zamkniętych basenów publicznych. Decyzja obowiązuje do odwołania.

REKLAMA