Biją Niemców w Izraelu. Ostatecznie udało im się uciec [VIDEO]

Flaga Niemiec, Flaga Izraela/Źródło: Pixabay (kolaż)
Flaga Niemiec, Flaga Izraela/Źródło: Pixabay (kolaż)
REKLAMA

Dwóch niemieckich turystów, którzy wjechali w sobotę do miasta Nablus na Zachodnim Brzegu pojazdem z izraelskimi tablicami rejestracyjnymi, zostało zaatakowanych przez Palestyńczyków – podał portal „The Times of Israel”.

Na nagraniach wideo widać, jak Palestyńczycy ciskają kamieniami w samochód, próbują otworzyć drzwi i atakują pasażerów pojazdu, który ma izraelskie tablice rejestracyjne, naklejkę z izraelską flagą i logo gminy Tel Awiw.

REKLAMA

Ostatecznie Niemcy zdołali zbiec, a w ucieczce miał im pomagać arabski Izraelczyk – podał kanał telewizyjny „Channel 12 News”.

Źródło wojskowe poinformowało, że medycy wojskowi opatrywali „powierzchowne obrażenia” pary niemieckich turystów poza Nablusem.

Od początku roku w starciach izraelsko – palestyńskich zginęło 81 Palestyńczyków, 13 Żydów i jedna Ukrainka – wynika z obliczeń agencji AFP dokonanych na podstawie informacji ze źródeł palestyńskich i izraelskich.

Rok 2022 i początek 2023 przyniósł wzrost napięć między Izraelem a Palestyńczykami. Na Zachodnim Brzegu powstają zbrojne grupy, które atakują izraelskich żołnierzy i cywilów, ale także sprzeciwiają się coraz mniej popularnym władzom palestyńskim. Na obszarach północnego Zachodniego Brzegu, gdzie dochodzi do większości starć, kontrola Autonomii Palestyńskiej zmniejsza się, a młodzi Palestyńczycy tracą nadzieję na powstanie państwa palestyńskiego.

REKLAMA