Dramatyczne wieści. Dawid Kubacki przekazał informacje o żonie. Dla niego to koniec sezonu

Dawid Kubacki.
Dawid Kubacki. / Fot. PAP
REKLAMA

Dawid Kubacki nie wystąpił w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Vikersund. Wycofał się niespodziewanie tuż przed zawodami. Teraz poinformował, że w tym sezonie nie będzie już skakał. Jego żona trafiła do szpitala i walczy o życie.

W niedzielę nieco ponad godzinę przed startem rywalizacji Polski Związek Narciarski poinformował, że Kubacki nie wystartuje w ostatnim konkursie cyklu Raw Air z powodów osobistych. W poniedziałek sam zawodnik podzielił się z kibicami powodami absencji, przyznał także, że ten sezon w Pucharze Świata już się dla niego zakończył.

REKLAMA

„Mój nagły powrót do domu…. Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał Kubacki na Instagramie.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Marta Kubacka jest żoną polskiego skoczka od 2019 roku. 29 grudnia 2020 roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko – Zuzanna. 6 stycznia br. urodziła się druga córka – Maja.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji generalnej, jednak wszystko wskazuje na to, że spadnie w zestawieniu poza podium, bowiem trzeci Austriak Stefan Kraft traci do niego tylko 42 punkty, a czwarty Słoweniec Anze Lanisek 118. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Norweg Halvor Egner Granerud, który na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu ma na swoim koncie 2058 punktów.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.

REKLAMA