Islamscy bojownicy uwolnili Amerykanina przetrzymywanego przez sześć lat w niewoli

Zbrojne grupy islamistów w Nigerii.
Obrazek ilustracyjny/Zbrojne grupy islamistów w Nigerii Fot. Twitter
REKLAMA

Islamistyczni bojownicy uwolnili przetrzymywanego w Nigrze od sześciu lat obywatela USA; w Mali wolność po dwóch latach odzyskał francuski dziennikarz – poinformowała agencja Reutera.

O uwolnieniu Amerykanina poinformował również między innymi doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan. „Z ulgą przyjmuję uwolnienie amerykańskiego zakładnika Jeffery’ego Woodke po ponad 6 latach spędzonych w niewoli. USA dziękują Nigrowi za pomoc w sprowadzeniu go do domu, do wszystkich, którzy za nim tęsknią i go kochają. Dziękuję wielu osobom z naszego rządu, które niestrudzenie pracowały na rzecz jego uwolnienia” – napisał Sullivan na Twitterze.

REKLAMA

Jeffery Woodke, pracownik niewymienionej z nazwy organizacji pomocowej został uprowadzony ponad sześć lat temu w Nigrze przez islamskich bojowników. Obecnie przebywa w Niamey, stolicy kraju, skąd mają go ewakuować władze USA.

W sąsiadującym z Nigrem Mali wolność odzyskał w poniedziałek francuski dziennikarz Olivier Dubois, który został porwany pod koniec marca 2021 roku przez Nusrat al-Islam wal Muslimin, odłamu Al-Kaidy w Mali. Jest on dziennikarzem gazety „Liberation”, której przedstawiciel poinformował o uwolnieniu agencję Reutera.

(PAP)

REKLAMA