USA ogłosza kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy wart 350 mln USD

Czołgi USA Abrams. Foto: PAP
Czołgi USA Abrams. Foto: PAP
REKLAMA

Administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy wart 350 mln dolarów. W skład tej transzy pomocy wejdą m.in. dodatkowe zestawy amunicji artyleryjskiej, rakiety HARM i GMLRS oraz łodzie patrolowe.

Jak podano w zestawieniu opublikowanym przez Pentagon, nowy pakiet – już 34. od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę – zawiera amunicję do zestawów artylerii rakietowej HIMARS, amunicję artyleryjską 155 mm oraz 25-mm amunicję do bojowych wozów piechoty Bradley, rakiety przeciwradarowe HARM, moździerze 81 i 60 mm, granatniki przeciwpancerne AT-4, celowniki laserowe i termiczne, łodzie patrolowe i sprzęt potrzebny do utrzymania pojazdów podarowanych przez USA.

REKLAMA

„Rosja samodzielnie mogłaby zakończyć tę wojnę dzisiaj. Dopóki tego nie zrobi, będziemy stali zjednoczeni z Ukrainą tak długo, jak to konieczne” – oświadczył sekretarz stany USA Antony Blinken.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Zadeklarowana dotąd wartość pomocy wojskowej USA dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego 2022 roku to ponad 32,5 mld dolarów.

(PAP)

REKLAMA