Rosja oburzona nową bronią dla Ukrainy. Putin: Zachód chce walczyć do ostatniego Ukraińca

Władimir Putin Źródło: YouTube
Władimir Putin Źródło: YouTube
REKLAMA

Wielka Brytania poinformowała, że poza czołgami przekaże Ukraińcom także pocisku ze zubożonym uranem. Kreml już zareagował na tę informację.

– Oprócz przekazania Ukrainie czołgów Challenger 2, dostarczymy amunicję, w tym pociski przeciwpancerne, które zawierają zubożony uran – poinformowała sekretarz stanu w ministerstwie obrony Zjednoczonego Królestwa – Annabel Goldie.

REKLAMA

Mowa tutaj o pociskach APFSDS. Gdy taki pocisk uderza w cel, uwalniają się cząsteczki uranu, który ulega samozapłonowi, zwieszając siłę rażenia. Taki zubożony uran ma niższy poziom promieniowania niż zwykły uran.

Minister Goldie przekazała, że przekazane Ukraińcom pociski są „bardzo skuteczne w pokonywaniu nowoczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych”.

Na informację zareagował już prezydent Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin. Moskiewski przywódca zarzuca Zachodowi przeciąganie wojny i szkodzenie Ukraińcom.

– Wygląda na to, że Zachód rzeczywiście postanowił walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca nie tylko słowami, ale także czynami. Rosja będzie zmuszona zareagować, jeżeli Zachód używać broni z komponentem nuklearnym – powiedział Putin, cytowany przez agencję Unian.

REKLAMA