GLOBCIO w natarciu. Do Polski wracają śnieg i mróz [PROGNOZA POGODY]

Ulice w Krakowie po intensywnych opadach śniegu.
Ulice w Krakowie po intensywnych opadach śniegu - zdj. ilustracyjne. / Foto: PAP
REKLAMA

Zima nie odpuszcza i po krótkim ociepleniu zapowiada się kolejna fala mrozów w Polsce. Według prognoz synoptyków, temperatura spadnie poniżej zera w większości regionów kraju i utrzyma się na niskim poziomie przez kilka dni.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i śniegu oraz silnego wiatru. W nocy temperatura może spaść nawet do -10°C na wschodzie i -5°C na zachodzie Polski.

REKLAMA

Najchłodniej będzie w górach, gdzie termometry pokażą nawet -15°C w nocy. Nad morzem będzie łagodniej niż w głębi lądu, ale też zimno i wilgotno. Temperatura wyniesie od -3°C do 2°C w ciągu dnia i od -6°C do 0°C w nocy.

„W ciągu dnia będzie padać przeważnie przy dodatniej temperaturze, więc potencjalny śnieg będzie topnieć, ale jeśli opady zdarzą się pod wieczór lub w nocy, to miejscami znowu krajobrazy mogą się na pewien okres zabielić” – zapowiadają synoptycy z portalu dobrapogoda24.pl.

Ochłodzenie w Polsce poczujemy zwłaszcza między 27-29 marca. Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem dla tych, którzy marzą o przedwiośniu i cieplejszych temperaturach. Duże mrozy panują w Skandynawii (w Finlandii -38°C) i właśnie temu będziemy zawdzięczać w Polsce chłód w najbliższych dniach.

REKLAMA