„Bezinteresowny” Morawiecki ujął się za kibicami. W końcu idą wybory

Premier Morawiecki
Premier Morawiecki Zdjęcie: PAP/Wikipedia (kolaż - Canva)
REKLAMA

„Mecz pierwszej ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim!” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie to zostanie rozegrane między 21 a 24 kwietnia.

Piłkarze Ruchu rozgrywają swoje mecze w Gliwicach, ale wobec dużego zainteresowania potyczką z „Białą Gwiazdą” rozważane było przeniesienie spotkania na obiekt mogący pomieścić ponad 55 tysięcy kibiców. Działacze klubu nie doszli jednak do porozumienia z zarządem stadionu.

REKLAMA

„Niestety strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez” – napisano w oświadczeniu klubu.

„Ani Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności. Ruch od kilku lat jest mozolenie odbudowywany, dlatego narażanie klubu byłoby wielką nieodpowiedzialnością” – dodano.

Jednak premier Morawiecki przekonuje, że kwietniowe spotkanie Ruchu z Wisłą może odbyć się w Chorzowie.

„Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie. Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto!” – napisał na Twitterze.

Ruch zajmuje drugie miejsce w 1. lidze, a Wisła Kraków jest trzecia. Bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczą dwie najlepsze drużyny.

REKLAMA