„Jedwabne. Rekonstrukcja mordu”. Kto stoi za straszliwą zbrodnią? [VIDEO]

Sceny z filmu
Zdjęcie ilustracyjne / Sceny z filmu "Jedwabne. Historia prawdziwa"/Fot. YouTube/Tomasz Sommer ALFA
REKLAMA

Ponownie w Bibliotece Wolności pojawiła się książka „Jedwabne. Rekonstrukcja mordu” autorstwa prof. Marka Jana Chodakiewicza i dr. Tomasza Sommera. Tym razem w nowym, odświeżonym wydaniu – w większym formacie i z większą czcionką.

– Serdecznie polecam, bo to jest jedna z najważniejszych książek na temat Jedwabnego. Ona przytacza relacje niemalże wszystkich świadków, którzy na ten temat się wypowiadali w toku licznych, trwających całe lata, całe dekady, śledztw. W tym, oczywiście, są to zeznania z tych najnowszych zbieranych zeznań podczas śledztwa IPN-u – mówił w nagraniu jeden z autorów książki i redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy CZAS!” dr Tomasz Sommer.

REKLAMA

Jak podkreślał, nowe wydanie książki „Jedwabne. Rekonstrukcja mordu” zostało wydrukowane „w formie, która jest dostępna dla oczu nawet troszeczkę już zmęczonych”.

„Jedwabne. Rekonstrukcja mordu” to prezentacja faktów na temat zbrodni w Jedwabnem na podstawie wszystkich, dostępnych zeznań świadków. Zeznania te jednoznacznie wskazują na niemieckie sprawstwo.

Pozycja dostępna jest w Bibliotece Wolności. Można ją nabyć KLIKAJĄC TUTAJ. Nowe wydanie to większy format i większe zdjęcia na kredowym papierze!

REKLAMA