Mentzen OSTRO odpowiada Tuskowi. „Jak zwykle kłamie” [VIDEO]

Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen. / foto: screen YouTube: Radio ZET
REKLAMA

PO od trzech dni nawala w nas faszystami (…) Tusk jak zwykle kłamie – powiedział Sławomir Mentzen w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Radiu Zet.

Prezes partii Nowa Nadzieja i współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen był gościem Radia Zet. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim poruszano głównie polityczną bieżączkę, choć polityk próbował zaakcentować kilka postulatów.

REKLAMA

Od kilku dni Platforma Obywatelska nieustannie atakuje Konfederację i szczególnie Mentzena, wyciągając mu różne rzeczy z przeszłości i pomijając przy tym kontekst.

Mentzen podejrzewa, dlaczego Donald Tusk skupił się właśnie na Konfederacji. – Dostał najnowsze badania, z których wynika, że młodzi ludzie nie chcą na niego głosować. Nie chcą też głosować ci, którzy chcieliby, żeby gospodarka była trochę bardziej liberalna, podatki niższe i żeby nie rozdawać naszych pieniędzy na prawo i lewo – komentował.

Uważa, że zarówno Tusk, jak i Kaczyński to politycy, którzy nie rozumieją młodych ludzi. – Młodzi ludzie nie chcą, żeby Tusk i Kaczyński układali im życie. Donald Tusk ma 65 lat, Jarosław Kaczyński 73 – obaj są starsi od moich rodziców. Robiący w PO za młodego i obiecującego Trzaskowski jest powyżej 50. 75 proc. naszych wyborców ma poniżej 39 lat, w przypadku PiS jest 55 proc. wyborców jest powyżej 60 roku życia, w przypadku PO 45 proc. wyborców PO ma ponad 60 lat – przedstawił ostatnie wyniki badań.

Marcin Kierwiński z PO twierdzi z kolei, że Mentzen jest „brunatny”. – Kierwiński nigdy nie słynął z kultury. Kłamie, manipuluje, próbuje nam przypiąć totalitarne ciągoty. Jako reprezentant partii, która domagała się, żeby niektórzy Polacy byli siłowo zwalniani z pracy, nie mogli wyjeżdżać poza granice, nie mogli się uczyć. Cała PO i jej otoczenie medialne od 3 dni nawala w nas faszystami – podkreśla polityk.

Odniósł się także do sugestii Tuska, jakoby wspólne rządy Konfederacji i PiS-u były przesądzone, co w niedalekiej perspektywie oznacza wyjście Polski z Unii Europejskiej.

Jak zwykle kłamie (Tusk – red.). Nie prowadzimy żadnych rozmów z PiS, nie mamy w programie wychodzenia z UE. Jeśli spojrzymy na propozycje programowe, to PiS-owi jest w tym momencie najbliżej PO. Więc te dwie partie w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu stworzą rząd – odbił piłeczkę.

Dopytywany przez prowadzącego, o to, z kim wolałby stworzyć rząd – PiS-em czy PO – współprzewodniczący Konfederacji komentuje: – Nie uśmiecha mi się rządzenie z żadną z tych opcji. Obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to ich wspólny rząd przeciwko nam – uważa prezes Nowej Nadziei.

Bardzo nam zależy, żeby PO i PiS przeszły do historii, a ich liderzy poszli wreszcie na zasłużoną emeryturę – zapowiada Mentzen w programie „Gość Radia Zet”.

Cała rozmowa dostępna poniżej.

REKLAMA