Nie żyje Patryk Sochacki. Bramkarz Ruchu Zdzieszowice miał 29 lat

Znicz.
Znicz - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
REKLAMA

Patryk Sochacki nie żyje. Bramkarz Ruchu Zdzieszowice od kilku miesięcy walczył z nowotworem. Niestety, choroba okazała się silniejsza. Miał 29 lat.

Patryk Sochacki urodził się 14 lutego 1994 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Tam też rozpoczął swoją piłkarską przygodę w lokalnych klubach TKKF Blachowianka i Odra Kędzierzyn-Koźle. W 2013 roku trafił do Ruchu Zdzieszowice, który wówczas występował w II lidze.

REKLAMA

W sezonie 2017/2018 dotarł z Ruchem do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie jego drużyna zmierzyła się z Legią Warszawa. Choć Ruch przegrał 0:4, Sochacki zaprezentował się z dobrej strony i otrzymał wiele pochwał.

Niestety, los nie oszczędził Sochackiego i pod koniec 2022 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Od tego momentu rozpoczęła się jego najtrudniejsza walka o życie. 28 marca 2023 roku nadeszła tragiczna wiadomość o jego śmierci.

„Do zdzieszowickiej społeczności kibicowskiej dotarła bardzo smutna informacja. Wieloletnia ostoja bramki Ruchu, Patryk Sochacki, zmarł w wyniku choroby z jaką się zmagał. Popularny 'Socha’ był ulubieńcem publiczności. Zawsze skromny z niegasnącym uśmiechem na buzi i nawet jak popełnił gafę, kibice szybko puszczali mu to płazem. Dziękujemy ci Patryk za te wszystkie lata wspaniałej gry w naszych barwach i za to jakim byłeś człowiekiem…” – żegna swojego zawodnika Ruch Zdzieszowice.

REKLAMA