Ta wypowiedź Mentzena może zszokować wolnościowych wyborców. Rzecznik młodzieżówki tłumaczy [VIDEO]

Sławomir Mentzen Źródło: Twitter, Radio Zet
Sławomir Mentzen Źródło: Twitter, Radio Zet
REKLAMA

Tą odpowiedzią Sławomir Mentzen, prezes Nowej Nadziei i jeden z liderów Konfederacji, może zszokować wolnościowych wyborców prawicowej koalicji. Polityk zapytany o „trzynastki” i „czternastki” nie umiał odpowiedzieć, czy zamierza je zlikwidować czy zachować.

Gdy Wolnościowcy wychodzili z Konfederacji, to Sławomir Mentzen twierdził, że to nic, bo Nowa Nadzieja, której prezesuje i tak jest największą wolnościową siłą w Polsce.

REKLAMA

Zresztą poprzedni prezes i założyciel tej partii, Janusz Korwin-Mikke (wcześniej partia nosiła nazwę KORWiN) był w tej kwestii bardzo radykalny i opowiadał się za likwidacją wszelkich programów socjalnych.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Sławomir Mentzen był gościem Bogdana Romanowskiego w Radiu ZET i dostał pytanie, na które, wydawałoby się, odpowiedź wolnościowca powinna być prosta.

– Zlikwidujemy 13. i 14. emeryturę? – spytał polityka dziennikarz.

Jak odpowiedziałby Janusz Korwin-Mikke? Zapewne natychmiast stwierdziłby, że oczywiście i dodał do tego długą listę innych socjalnych dodatków, które należy usunąć.

Jak odpowiedział jego następca? Sławomir Mentzen niestety miał problem z daniem jasnej deklaracji.

– Nie wiem – powiedział polityk.

– Aaa, nie wiem pan. Bo wie pan, że to jest problem dla pana i głosy emerytów też się przydałyby – stwierdził dziennikarz.

Czy zawahanie Mentzena to rzeczywiście jedynie populizm, który ma na celu „złapanie” większej ilości wyborców? Miejmy nadzieję, że tak, choć główny elektorat Konfederacji to, według danych, młodzi ludzie.

Możliwe też, że zaszło tu nieporozumienie – tak uważa prezes Młodych dla Wolności, czyli wolnościowej młodzieżówki Nowej Nadziei.

„Manipulacja. «Nie wiem», ponieważ pytanie było czy zlikwidujemy. Nie wiemy czy będzie taka większość w Sejmie, która na to pozwoli. Czy jesteśmy za likwidacją 13 i 14 emerytury? Tak, jesteśmy” – napisał Krzysztof Rzońca.

REKLAMA