Policjanci ukradli koks. Prokuratura umorzyła sprawę

Policyjne taśmy, zabójstwo.
Policyjne taśmy - zdj. ilustracyjne. / Fot. PAP
REKLAMA

Sosnowiecka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie dwóch policjantów, ujętych w połowie stycznia przez Straż Ochrony Kolei, gdy zabierali z terenu kolejowego w Dąbrowie Górniczej dwa worki w koksem. Było wykroczenie, a nie przestępstwo – podała prokuratura.

„Ta sprawa została umorzona z uwagi na to, że wartość skradzionego węgla nie przekracza 500 zł – tzn. czyn stanowi wykroczenie, a nie przestępstwo” – powiedział w piątek szef Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe Marcin Stolpa, potwierdzając informację podaną przez RMF. – Wniosek o ukaranie policjantów za wykroczenie prokuratura wyśle po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu – dodał prokurator.

REKLAMA

Jak informowała Straż Ochrony Kolei, na nocnej służbie 17 stycznia na stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa funkcjonariusze SOK ujęli dwóch umundurowanych funkcjonariuszy policji, poruszających się samochodem, w którym znajdowały się dwa worki koksu. Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom policji. Zatrzymani przez SOK to policjanci ze Sławkowa (to teren komendy policji w Będzinie). Tuż po informacji o zatrzymaniu zostali oni na pół roku zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych.

REKLAMA