Policja na łowach. 28 punktów karnych w minutę i sowity mandat

Ten manewr jeszcze długo będzie się odbijał kierowcy czkawką.
Ten manewr jeszcze długo będzie się odbijał kierowcy czkawką. / Fot. Pomorska Policja.
REKLAMA

Około minuty potrzebował kierowca ze Słupska, aby policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 44-latek za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym i wyprzedzanie na zakazie został ukarany mandatami w łącznej wysokości 2500 zł i 28 punktami karnymi.

„Łowami” pochwalili się policjanci z grupy „Speed”. Na radar wzięli kierowcę, który z dużą prędkością, dojeżdżając do wzniesienia, pomimo ustawionych znaków zakazu, rozpoczął manewr wyprzedzania.

REKLAMA

Wykonany pomiar prędkości wskazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h, ten kierowca jechał ponad dwa razy szybciej – 106 km/h.

Zgodnie z nowym, surowym taryfikatorem, słupszczanin został ukarany mandatami w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi za przekroczenie prędkości o 56 km/h w obszarze zabudowanym, a także 1000 zł i 15 punktami karnymi za wyprzedzanie pomimo zakazu.

Zebranie 28 punktów karnych zajęło 44-latkowi około minutę, a konsekwencją tych drogowych manewrów było zatrzymanie przez policjantów prawa jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie 24 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego wiąże się ze skierowaniem przez funkcjonariuszy wniosku o kontrolne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

REKLAMA