Trzaskowski wydaje miliony na finansowanie sex shopów z akcesoriami dla gejów fetyszystów

Trzaskowski Tęczowa Warszawa dyskryminuje pro-liferów z fundacji Pro-Prawo do Życia/PAP, kartofliska.pl
Tęczowa Warszawa Rafała Trzaskowskiego. Foto: PAP, kartofliska.pl
REKLAMA

Przemysław Czarnek ujawnił w Sejmie, na co Warszawa wydaje miliony złotych. Na liście inicjatyw wspieranych przez Rafała Trzaskowskiego znalazło się m.in. finansowanie sex shopów z akcesoriami dla gejów fetyszystów.

W Sejmie minister edukacji Przemysław Czarnek ujawnił, na co Warszawa decyzją Rafała Trzaskowskiego wydaje miliony złotych.

REKLAMA

– Projekt „Córy – warszawskie siedlisko feministyczne” – 1 mln zł; projekt „walka z wykluczeniem, wieloletnia współpraca ze stałym finansowaniem” dla fundacji właścicieli sex shopów z akcesoriami dla gejów fetyszystów”; rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i sytuacji pracownic oraz pracowników seksualnych w Polsce, uznanie pracy seksualnej za pracę, sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie kryminalizacji pracy seksualnej: projekt za 1 mln zł – wyliczał Przemysław Czarnek.

Minister edukacji nawiązał też do projektu „Męskie Branie” – do „spotu reklamowego inscenizującego seks homoseksualny”, na który stołeczny ratusz przeznaczył 3,7 mln zł.

Ujawnił także program „Społeczna Instytucja Kultury”, realizowany przez „Krytykę Polityczną”, który uzyskał od Warszawy 5,7 mln zł dotacji.

źrodło: TVP info

REKLAMA