Korwin-Mikke o Kaczyńskim: Komunista, który za sporą cenę chce… [FOTO]

Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP (kolaż)
Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP (kolaż)
REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke skrytykował w swoich mediach społecznościowych partię rządzącą i Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem założyciela Najwyższego Czasu! i współzałożyciela Konfederacji, PiS nie przypomina żadnej prawicy na świecie.

Janusz Korwin-Mikke jest zbulwersowany podawaną przez media informacją, że „PiS chce odzyskać głosy kobiet” poprzez „dodatki dla matek i seniorek”.

REKLAMA

„Na całym świecie Prawica chce uwolnić kobiety od pracy na dwoch etatach – a WCzc.Jarosław Kaczyński, komunista, za sporą cenę chce wyrwać je z domów i namówić do powrotu do pracy zawodowej!! A potem wyrastają dzieci z niedorozwojem uczuć lub wręcz przestępcy. Brak matki w domu…” – napisał w swoich mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke.

W kolejnym wpisie na Twitterze prawicowiec zaznaczył, że sam nie ma nic przeciwko temu, by kobiety pracowały, o ile jest to ich własna decyzja. Przeszkadza mu natomiast socjalizm i rozdawnictwo.

„Ale-ż ja nie mam nic przeciwko temu, by kobiety pracowały na dwóch, trzech czy czterech etatach!! Jeśli chcą… Natomiast jestem przeciwny zarówno namawianiu ich do pracy zawodowej jak i do pozostania w domu – a już bardzo zdecydowanie: przeciwko płaceniu za jedno lub za drugie!” – napisał najstarszy z posłów Konfederacji.

REKLAMA