Grzegorz Braun: Jesteśmy zakładnikami cudzej polityki, cudzej racji stanu, cudzych interesów [VIDEO]

Grzegorz Braun podczas XII Konferencji Prawicy Wolnościowej.
Grzegorz Braun podczas XII Konferencji Prawicy Wolnościowej. / Fot. screen
REKLAMA

Jesteśmy zakładnikami cudzej polityki, cudzej racji stanu, cudzych interesów – mówił podczas XII Konferencji Prawicy Wolnościowej poseł Grzegorz Braun.

Trwa XII Konferencja Prawicy Wolnościowej. Za nami pierwszy dzień kolejnej edycji imprezy, która od lat cieszy się ogromną popularnością w środowisku konserwatywnych liberałów. Odbywa się w Warszawie, w Centrum Prasowym Foksal (budynek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5).

REKLAMA

Drugiego dnia, w niedzielę 23 kwietnia (początek o godzinie 11:00), wystąpią jeszcze m.in. Janusz Korwin-Mikke, Dobromir Sośnierz czy Sławomir Ozdyk, a premierę będzie miał film o śp. Bogusławie Wolniewiczu pt. „Wolniewicz. Zdanie własne”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

XII Konferencja Prawicy Wolnościowej. Braun: Jesteśmy zakładnikami

W sobotę jednym z prelegentów konferencji był poseł Grzegorz Braun, który analizował ostatnie lata i wiodące wydarzenia, które mają wpływ na nasze codzienne życie, na ograniczanie wolności czy prywatności. Wśród poruszanych tematów była m.in. ogłoszona pandemia koronawirusa, wojna na Ukrainie, „walka z globalnym ociepleniem” i narastająca ingerencja Unii Europejskiej w politykę Polski.

Jesteśmy zakładnikami. Rząd warszawski i prezydent belwederski uczynili z wszystkich państwa zakładników cudzej polityki, cudzej racji stanu, cudzych interesów. Nie ma polityki bez interesów, to tylko Polacy bezinteresownie uprawiają jakąś politykę – mówił Braun, nawiązując do bieżącej polityki państwa polskiego.

Jesteśmy zakładnikami cudzej ideologii, coraz bardziej niestety uwewnętrznianej przez Polaków, zwłaszcza przez młode pokolenie. Młodzi ludzie autentycznie coraz częściej kochają 'Wielkiego Brata’ i 'towarzysza Stalina’. Wierzą w to, że trzeba oddać na złom samochód po to, żeby matka ziemia nie cierpiała – podał przykład.

Jest coraz więcej ludzi, którzy wierzą, że nie rodzimy się chłopcami czy dziewczynkami, tylko kim chcemy i możemy z czwartku na piątek dowolnie zmieniać w tej sprawie decyzje – kontynuował.

„Sprawy weszły do naszej prywatności tak jak nigdy za starych reżimów”

Wskazał, co jest nowego w dzisiejszych zakusach władzy. Chodzi o ingerencję w naszą prywatność.

Nowe jest jest to, że sprawy weszły do naszej prywatności tak jak nigdy za starych reżimów, za dawnych czasów się to nie zdarzało. (…) Dorastające w tej chwili pokolenie Polaków jest pierwszym pokoleniem od II wojny światowej, które będzie żyło – jeśli tak dalej pójdzie – w warunkach radykalnie gorszych niż poprzednie pokolenia – uważa Braun.

Wskazał m.in. na ograniczenie własności i wolności, ograniczanie prawa do swobodnego przemieszczanie się poprzez likwidację samochodów (elektryczne będą drogie, więc mało osób będzie na nie stać) czy na układanie obywatelom diety na przykład w postaci pośredniego zakazu jedzenia mięsa (docelowo mają być likwidowane hodowle, nakładane podatki, by mięso było bardzo drogie, a co za tym idzie niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego).

Oczywiście, za okupacji hitlerowskiej czy w PRL-u produkty były mało dostępne, ale jak już się znalazły na talerzu, to ani Gierek, ani Breżniew nie odpytywali nas z tego, jaki ślad węglowy to zostawia. To jest różnica skali – mówił Braun.

Ja sobie cenię prywatność i to jest coś, o co walczę. I chciałbym, aby nam i naszym dzieciom nie zostało odebrane – podkreślił.

Według Brauna mamy do czynienia z totalniackimi projektami, które w przeszłości prędzej czy później zawsze upadały. Poseł zauważa jednak, że dzisiejsi pociągający za sznurki mają coś, czego poprzedni totalitarni władcy nie mieli. Mianowicie, technologię…

Wszystkie wystąpienia z pierwszego dnia XII Konferencji Prawicy Wolnościowej można zobaczyć na kanale Tomasza Sommera. Poniższa transmisja rozpoczyna się od wystąpienia Grzegorza Brauna.

REKLAMA