Kilkanaście lat mieszkała ze zwłokami swojego ojca. Sprawa wyszła na jaw, gdy…

Portugalska policja.
Portugalska policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
REKLAMA

Mieszkanka miejscowości Linda-a-Velha, położonej na zachodnich przedmieściach Lizbony, mieszkała przez ponad 15 lat ze zwłokami swojego ojca – podała portugalska policja, cytowana w niedzielę przez lokalne media.

Wieloletnie przechowywanie przez Portugalkę o imieniu Anabela ciała ojca wyszło na jaw, gdy kobieta zmarła w kwietniu 2023 roku. Jej zwłoki zaczęły się rozkładać, powodując nieprzyjemny zapach, co zwróciło uwagę sąsiadów.

REKLAMA

Poinformowani przez mieszkańców bloku Anabeli funkcjonariusze policji po wyważeniu drzwi znaleźli wewnątrz mieszkania zwłoki kobiety oraz zmumifikowane ciało jej ojca – Custodia.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Z policyjnego raportu wynika, że ubrane w piżamę zwłoki mężczyzny znajdowały się w łóżku, a dodatkowo połowa jego ciała przykryta była prześcieradłem.

Zmarła w pierwszej połowie kwietnia kobieta w przeszłości miała poinformować kilku sąsiadów o śmierci swego ojca. Ci, jak zeznali policji, przypuszczali, że córka zorganizowała ojcu pogrzeb, na który nie zaprosiła nikogo z mieszkańców bloku.

Według ustaleń Laboratorium Medycyny Sądowej w Lizbonie śmierć Custodia nastąpiła ponad 15 lat temu. Jak potwierdziły badania, jego córka zmarła przed około 10 dniami.

REKLAMA