Bijatyka w resorcie infrastruktury. Zdymisjonowany wiceminister wyniósł komputer

Portugalska policja.
Portugalska policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
REKLAMA

Zdymisjonowany przez premiera Portugalii wiceminister ds. infrastruktury Frederico Pinheiro wdał się w bijatykę z osobami z najbliższego otoczenia ministra tego resortu Joao Galamby – podała cytowana w piątek wieczorem przez media portugalska policja.

Służby potwierdziły, że zajścia w siedzibie resortu, do których doszło w czwartek w nocy, kiedy zdymisjonowany zastępca ministra próbował wynieść z budynku resortu swój służbowy komputer, skutkowały m.in. wybiciem szyby we frontonie ministerstwa. Zniszczeń, jak wynika z zeznań świadków, miał dokonać były wiceminister infrastruktury, aby wydostać się z budynku.

REKLAMA

Portugalska policja potwierdziła w piątek wieczorem, że udało się jej przejąć komputer, który krótko po swojej dymisji siłą wyniósł z budynku ministerstwa Frederico Pinheiro.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Ze śledztwa wynika, że kilka osób z gabinetu ministra infrastruktury próbowało siłą powstrzymać zastępcę szefa resortu przed zabraniem komputera, w którym jak twierdzi Pinheiro, „miały znajdować się jego prywatne informacje”.

W piątek rząd Portugalii Antonia Costy poinformował, że skierował do sądu pozew przeciwko Pinheiro w związku „z kradzieżą służbowego komputera” z siedziby resortu infrastruktury.

Portugalskie media odnotowują, że tarcia pomiędzy ministrem Galambą a jego zastępcą uwidoczniły się w związku z pracą parlamentarnej komisji ds. domniemanych nieprawidłowości w zarządzaniu liniami lotniczymi TAP.

Według informacji przekazanych mediom przez Pinheiro minister Galamba miał potajemnie spotkać się z byłą szefową tego przewoźnika, aby ustalić z nią wspólną wersję zeznań przed komisją parlamentarną.

REKLAMA