Ciężarna 39-latka zalała się i dwa mieszkania. Policja musiała staranować drzwi

Polak zamordowany we Włoszech.
Policja na sygnale - zdj. ilustracyjne. Fot. Max Fleischmann/Unsplash
REKLAMA

Służby ratunkowe musiały siłą wedrzeć się do mieszkania, z którego lała się woda na niższe piętra. Wewnątrz znaleziono 39-letnią pijaną kobietę w zaawansowanej ciąży i dziesięciomiesięczne dziecko – przekazała w niedzielę oficer prasowy ostrowskiej policji podkom. Małgorzata Michaś.

W sobotni wieczór policja została zawiadomiona o zalanych dwóch mieszkaniach w kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Lokatorzy wezwali też na pomoc straż pożarną w celu wyważenia drzwi w mieszkaniu, z którego lała się woda na niższe piętra.

REKLAMA

Po staranowaniu drzwi policja zastała w mieszkaniu 39-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży i dziesięciomiesięczne dziecko.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Okazało się, że matka jest mocno nietrzeźwa. Stwierdzono, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie – powiedziała podkom. Małgorzata Michaś.

Kobietę z dzieckiem zabrano do szpitala w celu przebadania. Tam stwierdzono, że ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 39-latkę przewieziono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dziecko przekazano członkowi rodziny.

Sprawa – jak poinformowała oficer prasowy – zostanie zgłoszona do sądu rodzinnego, natomiast policja będzie prowadzić czynności w trybie kodeksu postępowania karnego.

REKLAMA