Kto okradł policję? Z kasy zniknęły OGROMNE pieniądze. Sprawę bada prokuratura

Policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Policja. / Zdjęcie ilustracyjne: PAP
REKLAMA

100 tys. złotych – tyle zniknęło z Pracowniczej Kasy Oszczędnościowej żyrardowskiej Policji. O sprawie została powiadomiona prokuratura.

Pieniądze w Pracowniczej Kasie Oszczędnościowej pochodziły ze składek czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy komendy policji w Żyrardowie, a także jej cywilnych pracowników. Okazało się, że z Kasy zniknęło ok. 100 tys. złotych. W tym momencie nie wiadomo, ile osób w związku z tym zostało poszkodowanych.

REKLAMA

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, o sprawie funkcjonariusze policji z komendy w Żyrardowie zawiadomili prokuraturę.

– Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zarząd Pracowniczej Kasy Oszczędnościowej – podała w rozmowie z gazetą st. sierżant Patrycja Sochacka.

Prokuratura została powiadomiona w czwartek 27 kwietnia. Teraz śledczy mają zbadać dokumentację i przesłuchać świadków, którzy mieli dostęp do dokumentów.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku prok. Iwona Śmigielska-Kowalska stwierdziła jednak, że „zawiadomienie było lakoniczne”.

– Nie zawierało załączników, nie opisywano w nim mechanizmu, jakim mogli posłużyć się sprawcy. To będzie przedmiotem wyjaśnień. Prokuratura zażąda dokumentacji dotyczącej funkcjonowania kasy, będzie ustalać, jaki był zakres zadań związany z tym funduszem – dodała.

Prawdopodobnie jednak sprawą zajmie się nie tylko prokuratura, lecz także funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Jak podało RMF FM, wynika to z faktu, że „podejrzenia na tym etapie mogą dotyczyć bardzo szerokiego kręgu osób.

REKLAMA