Co kupić na pamiątkę chrztu świętego?

Pamiątka z chrztu świętego powinna być pięknie wykonana oraz trwała, aby mogła przez wiele lat stanowić idealne upamiętnienie tego wydarzenia. Pomysłów na upominek jest całe mnóstwo – od klasycznych medalików, przez grawerowane obrazki, aż po spersonalizowane plakaty czy drewniane skrzyneczki z upominkami. Co kupić na chrzciny? Jaki prezent będzie najlepszy? Sprawdź nasz poradnik i wybierz idealną pamiątkę chrztu.

prezent na chrzciny

Pamiątka chrztu świętego – sentymentalny prezent na lata

Chrzest święty to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Po ceremonii w kościele najczęściej następuje spotkanie rodzinne, podczas którego zwykło się wręczać maluchowi oraz jego rodzicom prezenty – zarówno te symboliczne, jak i praktyczne. Dziecko w końcu jest za małe, by zapamiętać całe wydarzenie, dlatego też tego typu upominek pozwala dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, gdy już podrośnie.

Jaka pamiątka chrztu świętego będzie dobrym wyborem? Najczęściej kupowane są medaliki z Matką Boską lub Jezusem, różnego rodzaju symboliczne obrazki oraz albumy ze zdjęciami. Nie brakuje też drewnianych skrzyneczek z drobnymi upominkami lub gadżetami dla malucha. Warto zwrócić uwagę także na bardziej oryginalne prezenty, takie jak srebrne smoczki czy pamiątkowe sztućce.

Jaką pamiątkę chrztu świętego kupić dla chrześniaka?

Pamiątka na chrzest od chrzestnego lub chrzestnej często ma wymiar religijny. Może to być np. złoty medalik z grawerem lub datą chrzcin na odwrocie lub srebrny obrazek z aniołem stróżem do postawienia lub powieszenia. Ciekawym pomysłem jest też przygotowanie eleganckiego pudełka z różnymi praktycznymi akcesoriami – np. smoczkiem i uroczą przytulanką z imieniem dziecka oraz tymi bardziej symbolicznymi, jak na przykład ilustrowaną Biblią z dedykacją.

Jeśli dla swojego chrześniaka planujesz kupić coś funkcjonalnego, nie zapomnij o dodaniu do prezentu okolicznościowej kartki lub spersonalizowanego plakatu z ładną grafiką i podpisem, który będzie doskonale upamiętniał całe wydarzenie.

Pamiątka z chrztu dla dziewczynki – co wybrać?

Prezent na chrzciny dla dziewczynki to najczęściej biżuteria – medaliki ze złota z grawerem, wisiorki, bransoletki oraz kolczyki. Możesz również postawić na srebrne dodatki, jak chociażby krzyżyk na łańcuszku.

Oczywiście to nie wszystko. Pamiątką chrztu dla dziewczynki może być piękna pozytywka z dedykacją, np. w kształcie misia. Będzie jej towarzyszyć przez pierwsze lata, stając się uroczą ozdobą pokoju. Później może stać się miejscem do przechowywania biżuterii lub innych małych skarbów.

Innymi pomysłami na prezent dla dziewczynki na chrzest są grzechotka w nietypowych kształtach lub eleganckie puzderko na pukiel włosów. Coraz częściej na upominek wybiera się też grawerowane łyżeczki wykonane ze srebra.

Jaką ponadczasową pamiątkę chrztu dla chłopca kupić?

Prezenty dla chłopca z okazji chrztu, które mają wymiar symboliczny, to oczywiście klasyczny złoty lub srebrny medalik, krzyżyk a także różnego rodzaju pamiątki, takie jak pozytywki, posrebrzane figurki lub ramki na zdjęcia, albumy, a także pudełeczka na np. pierwszy ząbek. Warto wybrać prezent, który można dowolnie spersonalizować (np. poprzez grawerowanie), dzięki czemu stanie się oryginalny i bardzo osobisty.

Pamiątka z chrztu świętego z personalizacją

Prezenty z personalizacją sprawdzają się na każdą okazję – urodziny, imieniny, święta oraz oczywiście chrzciny. Taka pamiątka z chrztu jest wówczas unikatowa oraz jedyna w swoim rodzaju.

Gdzie można umieścić personalizację? Właściwie wszędzie:

  • na plakatach,
  • na srebrnych obrazkach,
  • na medalikach,
  • na biżuterii,
  • na pozytywkach,
  • na łyżeczkach,
  • w Biblii z ilustracjami,
  • w albumach ze zdjęciami.

Grawer może zawierać pamiątkowy napis, imię dziecka, krótką, starannie wybraną sentencję lub małą grafikę oraz datę chrztu. Jeśli powierzchnia wybranego prezentu niezbyt nadaje się do personalizacji, zawsze możesz dokupić eleganckie pudełeczko i w jego środku lub na zewnątrz wygrawerować życzenia oraz inne elementy graficzne.