Świątek przegrała z Sabalenką w Madrycie

Iga Świątek. Foto: PAP/EPA

Iga Świątek przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 3:6, 6:3, 3:6 w finale tenisowego turnieju WTA w Madrycie. Mecz był niezwykle zacięty, a stawką był ponad milion euro.

Byłą to kolejna odsłona rywalizacji dwóch najlepszych tenisistek rankingu WTA. Tym razem wygrała Białorusinka i zrewanżowała się za niedawną porażkę z Igą w starciu o tytuł w Stuttgarcie.

Białorusinka sięgnęła po tytuł w Madrycie po raz drugi w karierze. Świątek nie zdołała przełamać jej w kluczowej fazie decydującego seta. W końcowej fazie Sabalenka pewnie radziła sobie z piłkami zagrywanymi przez Świątek i wypracowała sobie dwie okazje do przełamania.

Spotkanie trwało dwie godziny i 25 minut. Licząc od French Open 2020 impreza w Madrycie była 10. na korcie ziemnym, w której startowała Świątek. Wygrała sześć z nich (French Open 2020 i 2022, Rzym 2021 i 2022 oraz Stuttgart 2022 i 2023).

W poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu Świątek nadal będzie liderką, a Sabalenka pozostanie druga.