Finał Ligi Mistrzów za oceanem? Prezydent UEFA nie zaprzecza

Finał Ligi Mistrzów może zostać w przyszłości zorganizowany w Stanach Zjednoczonych? Takiego rozwiązania nie wyklucza prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Aleksander Ceferin. W poniższym artykule wyjaśniamy, co dokładnie powiedział on na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Finał Ligi Mistrzów w USA?

55-letni Aleksander Ceferin, prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA), opublikował na Twitterze wpis, w którym napisał, że „znani są już organizatorzy rozgrywek finałowych Ligi Mistrzów na najbliższe lata”. Wskazał tutaj na kolejne miasta: Stambuł, Londyn oraz Monachium. Ceferin jednocześnie podkreślił, że „nie wyklucza” sytuacji w której finał Ligi Mistrzów mógłby zostać po latach ponownie zorganizowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ceferin przypomniał, że Stany Zjednoczone wraz z Kanadą są organizatorami mundialu w 2026 roku, a „dodanie jeszcze finału Ligi Mistrzów USA byłoby kolejną możliwością jeszcze większej popularyzacji piłki nożnej w tym kraju”.

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów 2023?

Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów ma zostać zorganizowany 10 czerwca 2023 na Atatürk Olympic Stadium w Stambule. Według pierwotnych założeń miał on zostać zorganizownay na Wembley w Londynie, jednak plany te pokrzyżowała pandemia COVID-19. UEFA podjęła decyzję, że finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się w kolejnym roku, dzięki czemu gospodarzem finału miała być Allianz Arena w Monachium. 16 lipca 2021 roku UEFA zdecydowała, że organizacja finału przypadnie Stambułowi, zaś finał w Monachium zostanie zorganizowany w 2025 roku.

Drużyna, która zostanie zwycięzcą Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2022/2023 w sposób automatyczny zostanie zakwalifikowana do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2023/2024 oraz otrzyma prawo do gry ze zwycięzcą Ligi Europy UEFA 2022/2023 w ramach Superpucharu UEFA 2023.

Obstawianie meczy na mecze Ligi Mistrzów – dlaczego warto?

Fani piłki nożnej, którzy mają rozległą wiedzę na temat kondycji poszczególnych drużyn, niejednokrotnie decydują się na obstawianie wyników meczy poprzez wysyłanie zakładów bukmacherskich. Obecnie każdy popularny bukmacher etoto umożliwia obstawienie wszystkich meczy rozgrywanych w ramach Ligi Mistrzów, ponieważ cieszą się one ogromną popularnością. Jedną z najpopularniejszych firm bukmacherskich w Polsce jest Etoto.
Mecze Ligi Mistrzów to jedne z najbardziej prestiżowych i emocjonujących spotkań w piłkarskim kalendarzu, dlatego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obstawiając wyniki poszczególnych meczy fani piłki nożnej stają się jeszcze bardziej zaangażowani w oglądanie rozgrywek, co gwarantuje jeszcze większą przyjemność z oglądania poszczególnych transmisji.

Aby obstawiać wyniki meczów w Lidze Mistrzów, typer powinien w pierwszej kolejności przenalizować jak najwięcej informacji na temat poszczególnych drużyn, ich pozycji w rodzimych ligach, bilansu bramkowego oraz formy poszczególnych zawodników. Dzięki temu jego szanse na prawidłowe obstawienie wyników spotkania będą zdecydowanie wyższe.