Sąsiad wpadł do studni. Mieszkańcy wyciągnęli go metodą na „Rzepkę”

Studnia / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
Studnia / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
REKLAMA

Niczym bohaterowie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” mieszkańcy wsi Alcacovas, w środkowej Portugalii, wyciągnęli swego sąsiada, który wpadł do głębokiej studni. Akcja ratownicza polegała na wzajemnym ciągnięciu się ustawionych jeden za drugim sąsiadów.

– To był prawdziwy ludzki łańcuch. Dzięki temu wspólnie uratowaliśmy naszego sąsiada – powiedział lokalnym mediom jeden z mieszkańców Alcacovas.

REKLAMA

Przyznał, że choć wśród uczestników zdarzenia nie było wielu silnych mężczyzn, to „wspólnymi siłami” udało się wydobyć ofiarę wypadku z głębokiej na osiem metrów studni.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Kluczowe dla sukcesu akcji, jak stwierdzili po jej zakończeniu przybyli na miejsce funkcjonariusze policji, było wrzucenie tonącemu mężczyźnie deski, dzięki której mógł on utrzymać się na powierzchni przez kilkadziesiąt minut zanim zorganizowano pomoc.

Świadkowie relacjonujący zdarzenie powiedzieli lokalnym mediom, że na końcu „ludzkiego łańcucha”, który wydobył przy pomocy sznura 42-letniego mieszkańca Alcacovas, znaleźli się funkcjonariusze policji oraz strażacy przybyli z sąsiedniej wioski.

REKLAMA