Z okazji „dnia przeciw homofobii, transfobii i bifobii” niektórzy dostawali niezdrowego podniecenia [VIDEO]

LGBT w UE Źródło: Pixabay
LGBT w UE Źródło: Pixabay
REKLAMA

Francuskie ministerstwo edukacji zadekretowało 17 maja „atmosferę przyjazną LGBT” w każdej szkole. Można się zastanawiać po co komu rozmaite „dni czegoś tam”. W środę 17 maja cały „postępowy świat” obchodzi „międzynarodowy dzień przeciw homofobii, transfobii i bifobii”. Właśnie z takiej okazji np. francuski minister edukacji Pap Ndiaye ogłosił wielką kampanię „uświadamiającą” we wszystkich szkołach. Takie działania pozwalają zrozumieć lepiej zrozumieć wściekłość lobby LGBT na polskiego ministra Przemysława Czarnka, który przynajmniej zapowiada kierunek odwrotny.

We Francji minister edukacji Pap Ndiaye rozpoczął w środę „kampanię uświadamiającą”, która ma objąć uczelnie i szkoły średnie. Jej hasło brzmi – „Tutaj możemy być sobą”. Według ministerstwa celem jest „pełne umożliwienie życia swoją tożsamością”.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę ilość uczniów wyznających islam, zapewne owa kampania natrafi na spore problemy. Niedawno tacy „uczniowie” zdemolowali stoisko LGBT z okrzykami „Allach Akbar”. Działo się to w sąsiedniej Belgii, kiedy to w ramach „akcji przeciwko homofobii” zorganizowanej pod patronatem miasta Genk na uniwersytecie, trzeba było ją szybko przerwać… Francuzi będą mieli podobne problemy.

Tutaj warto odnotować zaangażowanie się rządu w promocję ideologii LGBT, oczywiście pod hasłami tolerancji i przeciwdziałania „homofobii” i „transfobii”. Jeszcze na początku 2023 r. minister edukacji Pap Ndiaye zapowiedział, że chce zrobić „zdecydowany krok na rzecz osób LGBT+” w środowisku szkolnym.

Obecna kampania obejmuje „plakaty uświadamiające”, ale też „materiały edukacyjne poruszające kwestie związane z dyskryminacją i stereotypami opartymi na orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej”. Na stronach internetowych ministerstwa zamieszczono poradniki – „Przeciwdziałanie LGBTfobii w szkołach” oraz „Jak przeciwdziałać LGBTfobii?”.

REKLAMA