Nożownik z Nowego Tomyśla aresztowany

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Areszt na trzy miesiące zastosował w poniedziałek sąd wobec mężczyzny podejrzanego o ugodzenie nożem innego mieszkańca miasta – poinformowała prokurator rejonowy w Nowym Tomyślu Ilona Burlaga-Karafa.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Jak przekazała PAP prokurator rejonowy w Nowym Tomyślu prok. Ilona Burlaga-Karafa, 19 maja między mężczyznami doszło przepychanki, w wyniku której jeden z mężczyzn ugodził drugiego nożem w brzuch. Poszkodowanemu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej i został przetransportowany do szpitala.

REKLAMA

Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich uszkodzeń ciała oraz posiadania środka psychotropowego. Prokurator podała, że mężczyzna częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jak wskazała, „przyznał się do posiadania substancji psychotropowej, natomiast nie przyznał się co do okoliczności przedstawionych przez prokuratora co do opisu pierwszego czynu”.

W niedzielę został złożony wniosek o tymczasowy areszt, prokuratura argumentowała go obawą matactwa procesowego oraz surową karą grożącą podejrzanemu.

W poniedziałek po południu prok. Ilona Burlaga-Karafa poinformowała PAP, że sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Obecnie prokuratura nie podaje bliższych danych dotyczących pokrzywdzonego i podejrzanego, nie informuje też szerzej o okolicznościach zdarzenia.

Prokurator wskazała, że w sprawie nadal wykonywane są czynności; śledczy ustalają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia, a także przesłuchują świadków.

(PAP)

REKLAMA