Szef WHO: Przygotujcie się na kolejną pandemię

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP
Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP
REKLAMA

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że świat powinien przygotować się na kolejną pandemię. Ma to oznaczać oczywiście przekazywanie więcej pieniędzy na międzynarodowej organizacje zdrowia.

– Jeśli nie dokonamy zmian, które muszą zostać wprowadzone, to kto to zrobi? A jeśli nie zrobimy ich teraz, to kiedy? – pytał, cytowany przez agencję Reutera, szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

REKLAMA

– Zaangażowanie tego pokolenia, do porozumienia w sprawie pandemii, jest ważne, ponieważ to pokolenie doświadczyło, jak okropny może być mały wirus – stwierdził Tedros podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia w Genewie w Szwajcarii, które zostało zorganizowane z okazji 75 rocznicy powstania WHO.

Jak Tedros chciałby przygotować świat na kolejną pandemię? Oczywiście podczas zwiększenie finansowania organizacji, którą zarządza.

WHO liczy obecnie 194. państw członkowskich. Zdaniem Tedrosa, aby przygotować się odpowiednio do kolejnej pandemii, członkowie Światowej Organizacji Zdrowia powinni płacić większe składki członkowskie.

Niedzielski na zgromadzeniu WHO

W zgromadzeniu uczestniczą delegacje ze wszystkich 194 państw członkowskich WHO. Potrwa ono od 21 do 30 maja w szwajcarskiej Genewie. Tuż po jego zakończeniu, odbędzie się dwudniowe 153. posiedzenie Rady Wykonawczej WHO.

Tegoroczne zgromadzenie wypada w 75. rocznicę powstania WHO. W związku z tym mają zostać przedstawione osiągnięcia tej organizacji na przestrzeni lat.

Rzeczpospolitą Polską reprezentuje w Genewie minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co oni kombinują? Niedzielski na zgromadzeniu WHO

REKLAMA