Sceny grozy przy rondzie Wiatraczna w Warszawie. Mężczyzna groził ludziom maczetą

Straż miejska.
Straż miejska - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
REKLAMA

Strażnicy miejscy ujęli 52-letniego mężczyznę, który groził maczetą klientom i ochronie centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna – poinformowała we czwartek stołeczna straż miejska.

Strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie z centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna. „Pracownicy ochrony relacjonowali, że przed wejściem znajduje się pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku, którego chwilę wcześniej wyprosili ze sklepu po tym, jak zaczepiał i wyklinał klientów. Wówczas jego agresja przybrała na sile, wyjął maczetę, straszył jej użyciem. Wielokrotnie w wulgarnych słowach zapowiadał też, że zrobi ochroniarzom krzywdę” – przekazała stołeczna SM.

REKLAMA

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wykorzystując chwilę nieuwagi agresora, odebrali mu niebezpieczne narzędzie i srebrną reklamówkę. „Jak się okazało, oprócz maczety mężczyzna miał w niej jeszcze siekierę, zapasowy obuch i sporej wielkości młotek. Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem ani ostrzeżenia. 52-latek nadal odgrażał się ochronie galerii. Zaczął też szarpać jednego ze strażników, uszkadzając kamizelkę taktyczną” – podała SM.

Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi policji.

REKLAMA