Cztery osoby zginęły w strzelaninie. Jedną z ofiar gangster poszukiwany przez policję i Interpol

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
REKLAMA

W Republice Południowej Afryki zastrzelono cztery osoby. Jedną z ofiar był poszukiwany przez policję i Interpol, bułgarski gangster Krasimir Kasenov. Trzy pozostałe ofiary także pochodziły z Bułgarii.

Do strzelaniny doszło w bogatej dzielnicy Kapsztadu. Policja RPA poinformowała, że w ostatni czwartek „około godziny 8:20 rano znaleziono ciała dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 40 do 50 lat z ranami postrzałowymi”.

REKLAMA

Dodano, że motyw tego morderstwa „pozostaje nieokreślony”. Policja wszczęła dochodzenia, ale prawdopodobnie chodzi tu o bandyckie porachunki, ale są też podteksty polityczne.

Według źródeł bułgarskich, Krasimir Kamenov był wysoko postawionym w tym światku przestępcą i należał do „elity bułgarskiej zorganizowanej przestępczości”, która po upadku komunizmu zaczęła działać na całych Bałkanach. 55-latek był na „czerwonej” liście najbardziej poszukiwanych przez Interpol przestępców. Poszukiwano go m.in. za wymuszenia i morderstwa.

Niedawno nazwisko Krasenova znowu stało się głośne w Bułgarii. Prokuratura w Sofii ogłosiła wszczęcie śledztwa w sprawie kilku zabójstw, w tym zabójstwa byłego szefa policji bułgarskiej, co miało miejsce w schyłkowej fazie tamtejszej komuny, w co miał być zamieszany Krasenov. Niewygodny świadek?

REKLAMA