Kilkadziesiąt kilogramów kokainy. Były zapakowane w paczki ze swastyką i napisem „Hitler” [VIDEO]

Kokaina zapakowana w paczki ze swastyką i napisem
Kokaina zapakowana w paczki ze swastyką i napisem "Hitler". / foto: screen Twitter: AFP
REKLAMA

58 kilogramowych paczek z kokainą odkryto w transporcie szparagów płynącym z Peru do Belgii; były zawinięte w paczki ze swastyką i napisem „Hitler” – poinformowała w piątek AP.

Kontrabandę znaleziono w porcie Paita, na północnym wybrzeżu Pacyfiku, w pobliżu granicy Peru z Ekwadorem. Narkotyki były ukryte wewnątrz kontenera transportowego przewożącego szparagi na statku pływającym pod banderą liberyjską. Przesyłka była przeznaczona do portu w Belgii.

REKLAMA

Wydział zajmujący się w peruwiańskiej policji walką z handlem narkotykami przekazał, że narkotyki znajdowały się w systemie wentylacyjnym kontenera. Peruwiańskie władze już wcześniej informowały o znalezieniu kokainy w opakowaniach w kształcie cegieł z różnymi dziwnymi symbolami, ale nigdy z flagą nazistowskich Niemiec – napisała AP.

Władze Peru szacują, że kraj produkuje około 100 ton narkotyków rocznie, a większość z nich trafia do Europy drogą morską, ale także przemycane są małymi samolotami.

Według Drug Enforcement Administration – amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się zwalczaniem handlu narkotykami Peru jest drugim co do wielkości wytwórcą liści koki na świecie. Zajmuje też drugie miejsce w produkcji kokainy. „Przoduje” na tym polu Kolumbia.

https://twitter.com/AFP/status/1661891536546840579

REKLAMA