Papież Franciszek nie brał dziś udziału w żadnym zaplanowanym spotkaniu

Papież Franciszek
Papież Franciszek. / foto: PAP/DPA
REKLAMA

Kardynał Parolin tłumaczy decyzję o odwołaniu w piątek wszystkich spotkań Franciszka Franciszka jego zmęczeniem. O absencji Franciszka informowały wszystkie agencje i wywołało to spekulacje, co do jego stanu zdrowia.

„Papież był zmęczony, wczoraj miał bardzo intensywny dzień, spotkał się z wieloma osobami” – tłumaczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin. Jednak wcześniej Watykan informował, że papież ma gorączkę.

REKLAMA

„Z powodu gorączki papież Franciszek nie udzielał dziś rano audiencji” – wyjaśniał jeszcze w piątkowe przedpołudnie rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Kardynał Parolin przypomniał z kolei, że czwartek był dniem licznych audiencji, po których Franciszek uczestniczył po południu w spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez ruch edukacyjny Scholas Occurrentes. Jak stwierdził watykański sekretarz stanu, „wytrzymałość jest do pewnego momentu”.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat stanu zdrowia 86-letniego papieża, który na przełomie marca i kwietnia był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc. Doskwiera mu też ciągły ból kolana.

W niedzielę Franciszek ma odprawić Mszę św. z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na poniedziałek Watykan zapowiedział wizytę prezydenta Włoch Sergio Mattarelli u Franciszka.

https://twitter.com/BangkokPostNews/status/1662116359667326978?s=20

Źródło: PAP/ AFP

REKLAMA