Tak szkalują Polaków na łamach szwajcarskiej prasy. Jest reakcja polskiej ambasador

powstanie/Żydzi w getcie warszawskim/fot. Wikimedia Commons
Zdjęcie ilustracyjne / Żydzi w getcie warszawskim/fot. Wikimedia Commons
REKLAMA

Na łamach szwajcarskiej prasy ukazał się skandaliczny artykuł, którego autorem jest Martin Pollack. Traktuje on o rzekomym „polskim współudziale w zbrodni Holokaustu”. Jest reakcja ambasador RP w tym kraju.

Ambasador Polski w Szwajcarii Iwona Kozłowska „reaguje na skandaliczny tekst szwajcarskiego dziennika NZZ (Neue Zuercher Zeitung) o «polskim współudziale w zbrodni Holokaustu». Mieszkający w Wiedniu autor Martin Pollack jest niestety znany ze stronniczych i antypolskich tekstów” – napisał w czwartek na Twitterze ambasador RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.

REKLAMA


W środę ambasada RP w Szwajcarii opublikowała na Twitterze stanowisko ambasador Iwony Kozłowskiej, w którym apeluje ona do autora artykułu w NZZ „o więcej rozwagi i powściągliwości w swoich osądach oraz do rezygnacji z agresywnego stosunku do Polski i Polaków”.

„Holokaust jest zbyt bolesnym tematem, by instrumentalizować go w ten sposób. Autor zdaje się zapominać, że w latach 1939-1945 Polska znajdowała się pod brutalną, zbrodniczą okupacją niemiecką, która każdą polską pomoc Żydom karała śmiercią całej rodziny” – podkreśliła polska ambasador.

 

REKLAMA