Globalne ocieplenie nie odpuszcza. W nocy przymrozki

Ciepło, słońce, ładna pogoda. Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay
REKLAMA

W sobotę Polska będzie znajdowała się pod wpływem wyżu. Niemal w całym kraju będzie bardzo słonecznie i bez opadów – powiedziała PAP Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB. W nocy lokalnie możliwe przymrozki do minus 3 stopni.

Jak przekazała Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogoda będzie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.

REKLAMA

„Dzisiaj niemal w całym kraju zachmurzenie będzie małe bądź bezchmurnie. Tylko na południowym wschodzie okresami umiarkowane, ale bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni na północy do 22 na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich i nad morzem od 14 do 16. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich” – powiedziała Anna Woźniak.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Noc bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Temperatura minimalna od 2 stopni na północy i tam miejscami przygruntowe przymrozki do minus 3 stopni Celsjusza. Minus 2 stopnie prognozowane są w rejonach podgórskich, około 5 w centrum, do 8 na południu i zachodzie. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1662398315680485378?s=20

REKLAMA