Otworzył drzwi samolotu w powietrzu. Twierdzi, że czuł się „niewygodnie”

Wnętrze samolotu.
Wnętrze samolotu - zdj. ilustracyjne. (Fot. JACQUELINE BRANDWAYN/Unsplash)
REKLAMA

Pasażer lotu Asiana Airlines powiedział policji, że otworzył drzwi w samolocie na kilka minut przed lądowaniem w Daegu w Korei Południowej w piątek, ponieważ czuł się „niewygodnie”, podała agencja informacyjna Yonhap.

Mężczyzna po trzydziestce powiedział policji, że otworzył drzwi, ponieważ czuł się „niewygodnie” , „chciał szybko wysiąść z samolotu” i był „zestresowany po niedawnej utracie pracy”.

REKLAMA

Mężczyzna otworzył drzwi, gdy samolot znajdował się około 213 m nad ziemią, wywołując panikę na pokładzie.

Dziewięciu pasażerów zostało przewiezionych do szpitala z problemami z oddychaniem. Wszyscy zostali wypisani po około dwóch godzinach, powiedział przedstawiciel straży pożarnej.

Policja zamierza aresztować zatrzymanego mężczyznę po zakończeniu dochodzenia, poinformowała Yonhap.

Jin Seong-hyun, były urzędnik ds. bezpieczeństwa w Korean Air, powiedział, że o ile mu wiadomo, ten przypadek jest bezprecedensowy, gdyż pasażerowie zazwyczaj otwierali wyjścia awaryjne bez zezwolenia, gdy samolot był już na ziemi.

Zdaniem urzędnika południowokoreańskiego ministerstwa transportu otwarcie drzwi samolotu w powietrzu tuż przed lądowaniem stało się możliwe , ponieważ ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz kabiny były podobne.

REKLAMA