Historyczny wyczyn hokeistów Łotwy

Hokej.
Hokej - zdj. ilustracyjne. (Fot. Markus Spiske/Unsplash)

Łotysze zostali brązowymi medalistami MŚ w hokeju na lodzie. To nie jedyna niespodzianka rozgrywanych w Finlandii zawodów. W Tampere łotewscy hokeiści po dogrywce pokonali Amerykanów 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0) w meczu o trzecie miejsce i mają brązowe medale.

Pierwsza tercja była niezwykle wyrównana, a pierwszego gola dla Łotyszy podczas gry w przewadze strzelił Roberts Bukarts. Po chwili wyrównał Rocco Grimaldi. W 17. minucie Janis Jaks ponownie wyprowadził Łotwę na prowadzenie, lecz potem Grimaldi ponownie wpisał się na listę strzelców i do przerwy było 2:2.

W drugiej tercji bramek nie było. W trzeciej Matt Coronato strzelił na 3:2 dla Amerykanów. W odpowiedzi Kristians Rubins uderzył z dystansu, a krążek minął dwóch obrońców i zaskoczył bramkarza Caseya DeSmitha.

Na początku dogrywki złotego gola strzelił Rubins, który został bohaterem, bo dla Łotwy to sukces historyczny. Łotysze pierwszy raz sięgnęli po medal mistrzostw świata.

Niespodzianką jest też skład finału. Wieczorem Kanadyjczycy zmierzą się z… Niemcami o złoto.