Papież Franciszek jest przeciwny… nawracaniu?! „Pan nigdy nie nawracał”

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Papież Franciszek wypowiedział szokujące słowa podczas wspólnej wieczerzy z księżmi barnabitami. Ojciec Święty skrytykował kobietę, która miała nawrócić dwie osoby.

Głoszenie Ewangelii i nawracanie to do tej pory były główne zadania, jakie Kościół stawiał przed wierzącymi katolikami. Okazuje się jednak, że urzędujący papież, Franciszek, ma inne zdanie na ten temat.

REKLAMA

Podczas spożywania wieczerzy z księżmi barnabitami Ojciec Święty podzielił się historią, która mu się kiedyś przydarzyła. Otóż do papieża przyszła kobieta, która miała nawrócić dwoje młodych ludzi. Franciszek skrytykował ją za to.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Miałem z tym złe doświadczenia na spotkaniu młodzieży kilka lat temu. Wyszedłem z zakrystii i była tam pani, bardzo elegancka, widać było też, że bardzo bogata, z chłopakiem i dziewczyną. I ta pani, która mówiła po hiszpańsku, powiedziała do mnie: „Ojcze, cieszę się, bo nawróciłam tę dwójkę: ten pochodzi z tego miejsca, a ta z tamtego”. Zdenerwowałem się, wiesz? I powiedziałem: „Nic nie nawróciłaś, zlekceważyłaś tych ludzi: nie towarzyszyłaś im, nawracałaś, a to nie jest ewangelizacja” – mówił papież.

– Była dumna, że ich nawróciła! Uważajcie, aby odróżnić działalność apostolską od prozelityzmu: my to nie prozelityzm. Pan nigdy nie nawracał – powiedział Franciszek.

Słowa Ojca Świętego można uznać za szokujące. Do tej pory wszyscy papieże głosili potrzebę nawracania.

REKLAMA