BEZCZELNE! Niemcy piszą o „polskim getcie”. Interweniował Konsulat Generalny RP

Dariusz Pawłoś.
Dariusz Pawłoś. / foto: Wikimedia, Botschaft der Republik Polen in Berlin, CC BY 3.0
REKLAMA

Interwencja Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu była skuteczna – poinformował w środę na Twitterze ambasador RP w Berlinie Dariusz Pawłoś. Interwencja dotyczyła zapisu w nekrologu prof. Thomasa Buergenthala, opublikowanego na stronie internetowej Getyngi, gdzie napisano o „polskim getcie”.

We wtorek jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę polskich dyplomatów na wpis na stronie Getyngi.

REKLAMA

„Skandal! Tym razem miasto Göttingen o zmarłym T. Buergenthalu: «Los skierował go i jego rodzinę do polskiego getta (…)»”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Dziękujemy PanCogito za zwrócenie uwagi na ten niezgodny z prawdą zapis w nekrologu prof. Thomasa Buergenthala, opublikowany na str. internetowej Getyngi. Interwencję w tej sprawie u pani burmistrz Petry Broistedt podjął już Konsulat Generalny RP w Hamburgu” – odpisał ambasador Pawłoś.

„Interwencja Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu była skuteczna. Nekrolog poświęcony prof. Buergenthalowi na str. internetowej Getyngi został skorygowany. Pamiętajmy, getta na terenie okupowanej przez Niemiecką III Rzeszę Polski były niemieckie. Interweniujmy!” – napisał w środę w odniesieniu do sprawy ambasador Pawłoś, dołączając screen tekstu poświęconego Thomasowi Buergenthalowi.

Zamiast o „polskim getcie” po interwencji polskich dyplomatów mowa jest o gettach „utworzonych przez Niemców”.

REKLAMA