Dadzą urlopy na „tranzycję płciową”

Obrazek ilustracyjny/Wyley Simpson, zmiennopłciowiec homoseksualista zaszedł w ciąże i urodził dziecko.
Obrazek ilustracyjny/Wyley Simpson, zmiennopłciowiec homoseksualista zaszedł w ciąże i urodził dziecko.
REKLAMA

Belgijska Gandawa przyzna 20 dni urlopu pracownikom przygotowującym się do „tranzycji płciowej” i związanych z tym zabiegów. Dotyczy to wszystkich pracowników służby cywilnej w mieście, którzy chcą sobie „naprawić” płeć.

To tylko jeden z wielu środków polityki miasta, która szerzej otwiera się na „włączanie osób LGBTQI+”. „Inkluzywna” polityka Gandawy to także np. pojawianie się neutralnych toalet publicznych, czy odpowiednia polityka językowa, czyli np. neutralne formy zwracania się do adresatów pism urzędowych.

REKLAMA

Gandawa to miasto w północno-zachodniej części Belgii i stolica prowincji Flandria Wschodnia. Merem miasta jest Mathias de Clercq z flamandzkiej partii liberalnej. Należy do socjal-liberalnego skrzydła swojej partii. Współrządzą tu m.in. Zieloni i… chadecy.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Dodajmy, że Gandawa nie tylko brnie w odmęty ideologii LGBT, ale była też jednym z pierwszych miast na świecie, w którym miasto zachęcało swoich obywateli do wegetarianizmu, wprowadzając takie dni na stołówkach szkolnych, pracowniczych i studenckich.

Starają się jak mogą, a tymczasem wychodzi im różnie. Warto przypomnieć bowiem co działo się w tym mieście, kiedy pojawiło się stoisko LGBT. Młodzież przy wtórze okrzyków – „Allach Akbar” – szybko je zdemolowała…

https://twitter.com/Mehdi_Aifa_AJR/status/1657365566993072136?s=20

https://twitter.com/Bart03700632/status/1663832180643053570?s=20

 

REKLAMA