Kierowca autobusu okazał się pedofilem. Dzieci wypatrywał podczas kursów

Autobus szkolny/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Autobus szkolny/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
REKLAMA

Policja w położonym na północnym wschodzie Australii stanie Queensland zatrzymała kierowcę autobusu i postawiła mu zarzuty dotyczące 117 czynów nierządnych wobec dzieci.

Kierowca pracował w Zatoce Moreton, gminie graniczącej ze stolicą stanu, Brisbane. Według policji 55-letni mężczyzna upatrywał swoje ofiary, gdy jeździły prowadzonym przez niego autobusem.

REKLAMA

Wśród 117 zarzucanych mu przestępstw jest wykorzystanie seksualne (w tym gwałty) co najmniej 15 z nich; wszystkie miały od 13 do 15 lat. Zarzuty obejmują czyny popełnione w latach 1992-2022.

Policja zainteresowała się przestępcą w październiku 2022 roku po donosie kobiety, która opowiedziała policjantom, że była ofiarą mężczyzny kilka lat wcześniej. Podczas przeszukania w domu oskarżonego znaleziono materiały o charakterze pedofilskim. Miejscowa policja apeluje, by zgłaszały się inne ofiary kierowcy – poinformował portal news.com.au.

REKLAMA