Opozycja totalna mocno pobudzona przed 4 czerwca

Owsiak
screen ilustracyjny
REKLAMA

Internet zaroił się od „zaproszeń” na marsz totalnej opozycji zaplanowany na 4 czerwca. TVN „zaprasza” od kilku dni od rana do wieczora. Podstawowe organizacje partyjne zostały zmobilizowane, wynajęto pociągi i autokary. Być może liczą nawet na jakąś rewolucję.

Większość „zaproszeń” na Twitterze opatrzona jest tekstem: „ja będę, a ty?”. Patrząc na fizjonomie i nazwiska zapraszających, ja jednak z pewnością nie będę. Swoją drogą bezpośredniego zaangażowania politycznego nagle przestali się wstydzić nawet sędziowie, czy dziennikarze. W wielu przypadkach maski opadły poniżej majtek.

REKLAMA

Przy okazji doszło do dziwnego pobudzenia osób ów marsz popierających. Wyzwiska, nazywanie Prezydenta „debilem”, chęci „przyp….nia” wrogom. Roman Giertych ułożył nawet jakiś „dekalog”, a w nim jeden z punktów mówi o odbieraniu pieniędzy za dotacje przyznane Kościołowi. Dziadek Giertych zapewne w grobie się przewraca…

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Są i pewne pożytki z owego wzmożenia. Można przynajmniej sobie utworzyć listę osób, które można było kiedyś szanować za ich aktorstwo, muzykę, nawet czasami za wiedzę, a którzy wolą topić swoje talenty w szambie szurostwa i okazują się oszołomami.

Rzecz jasna, spoglądają też na swoje interesy. Seweryn woli zakomunikować, że bluzgał „prywatnie”. Jego obrońcy dodają, że podobno „pisowcy” wykradli mu to nagranie Pegasusem… Już dawno media społecznościowe nie ogarniały takiego bezmiaru głupoty.

Będzie ciekawie, bo Tusk bojowe nastroje podkręca. W wywiadzie dla „Wyborczej” opowiedział o wizycie w zoo w Oliwie, a tam: „podszedł do mnie taki potężny mężczyzna, który wyglądał na zawodnika MMA, i przekazał mi krótki komunikat, który znaczeniem nie odbiegał od tego, co przekazał rząd USA. Powiedział mi: „Nie daj się pan tym sk…synom””.

W tytule zacytowali jednak inną wypowiedź Tuska: „Nie myślę o tej rozgrywce w kategoriach odwetu. Dla mnie słowo „polityka” staje się synonimem słowa „troska””. Jasne. Polityka w Polsce to coraz bardziej dom wariatów…

REKLAMA