Zwierzęta uciekły z cyrku. Wstrzymały ruch pociągów w europejskiej stolicy

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
REKLAMA

Lamy, które uciekły w piątek z cyrku, znalazły się na torach kolejowych, prawie na pół godziny wstrzymując ruch pociągów na jednej z tras kolejowych w centrum stolicy Austrii Wiednia – poinformowała agencja APA.

Namioty cyrku znajdowały się w pobliżu stacji pociągów podmiejskich Wiedeń – Matzleinsdorfer Platz. Jak podkreśliła rzeczniczka austriackich kolei państwowych OeBB, żadne ze zwierząt nie ucierpiało podczas zdarzenia.

REKLAMA

Lamy zablokowały trasę w piątek w południe. Kilka z nich spacerowało w okolicach torów, a także po nich. Wszystkie pociągi, kursujące na czterokilometrowym odcinku między dworcem głównym w Wiedniu a stacją Wiedeń Meidling, zostały w związku z tym zatrzymane – przekazała rzeczniczka kolei.

„Zwierzęta zostały schwytane przez pracowników cyrku, przy pomocy służb kolejowych i policji” – dodała, podkreślając, że „w Wiedniu rzadko zdarza się, że trzeba zatrzymywać ruch pociągów z powodu obecności zwierząt na torach”.

Przypadki takie częściej zdarzają się na wsi, gdzie po torach błąkają się np. krowy. Niedawno w powiecie Pongau w okolicach Salzburga zginął potrącony przez pociąg niedźwiedź brunatny.

REKLAMA